Zielone Osiedle w Radomsku

5 października 2021

Dolna Park- zielone osiedle w Radomsku ❓❗

#poradnikmieszkańca

Zieleń to bardzo ważny element przestrzeni miejskiej. Lubimy zielone widoki ze swoich okien. Co jednak oprócz walorów wizualnych daje nam flora na terenie osiedla mieszkaniowego?

Pojedyncze drzewo może wytworzyć taką ilość tlenu, która wystarczy do oddychania dla kilku osób na dzień. Drzewa, krzewy i wiele innych roślin pochłaniają także ogromne ilości dwutlenku węgla.

Zieleń pozwala także znacząco obniżyć temperaturę. Duże drzewa wyparowują wodę do 450 litrów na dzień. Dzięki temu latem mamy chłodniejsze i nawilżone powietrze, co w mieście przy budynkach i samochodach oddających ciepło jest szalenie istotne. Według badań ustalono, że najzwyklejszy trawnik sprawia, że temperatura nad nim jest 10 stopni niższa niż nad klasycznym chodnikiem.

To tylko część korzyści, które niesie ze sobą obecność roślin na terenie osiedla. Przy wyborze nieruchomości warto zwrócić uwagę na ten aspekt.

#zieloneosiedle

Na terenie Osiedle Dolna Park stworzyliśmy ponad 7.000m2 terenów zielonych. Mieszkańcy znajdą na miejscu sad z drzewami, zielone strefy relaksu, a także wydzielone miejsca do integracji.

Zamieszkać lub zainwestować – wybór nigdy nie był tak prosty‼

Głodni wiedzy❓

www.dolnapark.pl
Adres biura sprzedaży
Pon-Pt: 9:00-17:00

Zaobserwuj nas:

Lokalizacja Osiedla Dolna Park

Masz pytania dotyczące inwestycji? Chcesz znaleźć atrakcyjne mieszkanie i dowiedzieć się więcej o projekcie, który aktualnie realizujemy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

© EuroNet 2021

Works with AZEXO page builder